Mit tehetünk a gyermekünk hisztije ellen?
Sok mindenkiben megfordul a kérdés, hogy mit tehetne az ellen, hogy a gyermeke ne hisztizzen annyit. A kérdésre a válasz "semmit", mert a gyermekünk elér egy bizonyos kort, mikor elkezdi próbálgatni szüleinek tűréshatárait. Ez esetben, hogy reagáljunk a hisztire? Nincs rá kimondottan módszer, egyszerűen nem szabad reagálni a figyelem felhívásra, mert ha reagálunk, a gyermekünk azt hiszi, hogy ez jó módszer a célja eléréséhez. Sokszor eljátsszák, majd a "hattyúk halálát", de ha elég kitartóak vagyunk a csöppségünk idővel rájön, nem ez a legjobb módszer az akaratának kifejezésére.
Több okból kifolyólag is hisztizhet gyermekünk
1.Zavarják saját határai. Ilyenkor, nem tud valamit, megcsinálni, amit akar. Ez lehet például, babakocsiba való ültetésnél, mikor ő inkább sétálna, de még nem tud. Vagy nyújtózik, és nem ér el valamit, mert még nem elég magas. Ilyenkor nem szabad azonnal ugranunk a felhívásra, először le kell nyugtatni, és elmagyarázni neki, hogy majd később képes lesz rá.
2. Fáradtság miatt, ez az a szituáció, mikor nem tudunk nagyon mit kezdeni gyermekünkkel, meg kell próbálni lekötni valamivel, például egy mókás játékkal, de ha közelben van az ágyikó, legjobb ha lefektetjük.
3. Valamit akar, de nem kapja meg. Ebben az esetben a fentiekben leírt módszert kell alkalmaznunk, a nem figyelek oda szindróma, lényeg, hogy gyermekünknek el kell magyarázni, miért nem kapja meg azt a valamit, és minél előbb le kell kötni a figyelmét mással, ha ez nem sikerül, sajnos végig kell hallgatni a hisztit, egy idő múlva megunja, aztán más felé tereli majd a figyelmét.